Czy znasz proces technologiczny i sprawy wymagające uwagi przy granulacji odpadów z tworzyw sztucznych?

September 18, 2019

Wraz z rozwojem przemysłu wszystkie rodzaje plastiku trafiły do ​​tysięcy gospodarstw domowych, a wraz ze wzrostem ilości odpadów z tworzyw sztucznych marnuje się także proces granulacji tworzyw sztucznych i sprawy wymagające uwagi, czy wiesz? Więcej. Wszelkiego rodzaju opakowania z tworzyw sztucznych, pojemniki z tworzyw sztucznych, zabawki z tworzyw sztucznych i artykuły papiernicze, plastikowe buty, plastikowa obudowa AGD, zderzaki samochodowe, rury z tworzyw sztucznych, odpady przemysłowe i tak dalej, można zobaczyć wszędzie, powodując duże zanieczyszczenie środowiska. Recykling odpadów z tworzyw sztucznych jest korzystny dla ochrony środowiska i oszczędności zasobów. Są one poddawane recyklingowi i granulowaniu lub ponownie zmodyfikowany i granulowany i może być ponownie użyty do produkcji tworzyw sztucznych.

I. charakterystyka odpadów tworzyw sztucznych

Odpady z tworzyw sztucznych można podzielić na trzy rodzaje w zależności od okazji, w których są produkowane:

1. Złom powstały w procesie produkcyjnym, który jest względnie czysty, mniej zanieczyszczający i zawiera zanieczyszczenia, takie jak niespełniająca norm produkcji folia, najnowocześniejsze materiały ołowiowe lub niekwalifikowane produkty w produkcji rur i profili, niekompletne części w produkcji wtryskowej, itp.;

2. Zużyte odpady z tworzyw sztucznych w systemie z jednym materiałem, takie jak zdemontowane rury, drzwi i okna, materiały opakowaniowe lub inne odpady z tworzyw sztucznych, które są ściśle sortowane według rodzajów żywicy;

3. Mieszane odpady z tworzyw sztucznych, które są trudne do odróżnienia lub których nie można w ogóle wydzielić, takie jak wielowarstwowe współwytłaczane folie kompozytowe, produkty z tworzywa sztucznego z powłoką, produkty kompozytowe z tworzyw sztucznych i innych materiałów itp.

Różne rodzaje odpadów z tworzyw sztucznych mają różne właściwości. Czy znasz proces granulowania i sprawy wymagające uwagi na zanieczyszczenia i odpady z tworzyw sztucznych? Czy znasz proces technologiczny i sprawy wymagające uwagi przy granulacji odpadów z tworzyw sztucznych? Mniej niż 0. Czy znasz proces technologiczny i sprawy wymagające uwagi przy granulacji resztki materiałów i inne używane produkty zawierające odpady z tworzyw sztucznych, które zostały ułożone w stos przez określony czas? Do zera. 1% ~ 0,5%. I zmieszane z aluminium, materiałem i mieszanką papieru odpadowe zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zawierające proces granulowania odpadów z tworzyw sztucznych i sprawy wymagające uwaga, wiesz wiesz? Zwykle jest to ponad 10%.

W przypadku zużytych odpadów z tworzyw sztucznych, zgodnie z zastosowaniem różnych warunków, będzie zawierać promieniowanie ultrafioletowe, ciepło, efekty starzenia się tlenu, zanieczyszczenia wytwarzane przez uderzenie. Różne kształty odpadowych tworzyw sztucznych, po zmiażdżeniu gęstość nasypowa materiału ma wielki Różnica, folia, blacha, materiał kruszący z drutu płaskiego Gęstość objętościowa jest niewielka, to w procesie recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych należy wziąć pod uwagę proces granulowania.

Po drugie, wstępna obróbka odpadów z tworzyw sztucznych

Odpady materiałów opakowaniowych z odpadów, takie jak torby do pakowania, torby na zakupy, butelki, puszki, pudełka i odpady folii rolniczej z tworzyw sztucznych, przed przetworzeniem granulatu. Proces wstępnej obróbki obejmuje głównie klasyfikację, czyszczenie, kruszenie i suszenie.

Klasyfikacja polega na klasyfikowaniu różnych rodzajów odpadów z tworzyw sztucznych według rodzaju surowców i kształtu produktów. Sortowanie według rodzaju surowców wymaga specjalistycznej wiedzy na temat rozpoznawania odmian tworzyw sztucznych. Celem sortowania jest uniknięcie słabej wydajności materiałów pochodzących z recyklingu spowodowanych niekompatybilnością różnych rodzajów polimerów. Zgodnie z kształtem klasyfikacji produktu jest ułatwienie procesu kruszenia odpadów z tworzyw sztucznych, które można przeprowadzić płynnie, ponieważ folia, płaska jedwab i tkanina używane przez sprzęt do kruszenia i niektóre grube ściany, twarde produkty między urządzeniami do kruszenia często nie mogą się zastąpić.

Istnieją trzy procesy czyszczenia i kruszenia przed granulacją.

1. Czyszczenie przed procesem kruszenia

Duże odpady z tworzyw sztucznych bez poważnego zanieczyszczenia i złożonej struktury należy najpierw oczyścić, a następnie rozbić, takie jak zderzaki samochodowe, deski rozdzielcze, pudła do recyklingu, tablice itp.

Najpierw moczyć wodą z detergentem, następnie spłukać czystą wodą, usunąć i wysuszyć na powietrzu. Ze względu na duży rozmiar i nie można go umieścić w leju kruszarki większych części, należy go grubo rozbić, a następnie dokładnie rozbić, aby się przygotować do podawania granulatora wytłaczania. Czy znasz proces granulacji i sprawy wymagające uwagi na wysokiej jakości odpady z tworzyw sztucznych, aby zapewnić odzysk granulatu ?, należy osuszyć po drobnym kruszeniu, często przy użyciu obrotowej suszarki z warstwą grzewczą, międzywarstwą do przegrzanej pary, podczas ogrzewania podczas obracania, wysoka wydajność suszenia.

2. Mycie zgrubne - kruszenie - mycie dokładne - proces suszenia

W przypadku zanieczyszczonego profilu należy usunąć zużyte folie rolnicze, worki opakowaniowe, najpierw przeprowadzić zgrubne mycie, usunąć piasek, kamień i metal oraz inne ciała obce, aby zapobiec uszkodzeniu kruszarki. Zużyte produkty z tworzyw sztucznych po szorstkim myciu odwodnić wirówkę, a następnie wysłać kruszarka złamana. Po kruszeniu jest ona dalej czyszczona w celu usunięcia zawartych w niej zanieczyszczeń. Czy znasz proces granulacji i środki ostrożności dotyczące odpadów z tworzyw sztucznych, jeśli zawierają one olej? Zanurz w stężonej wodzie alkalicznej lub ciepłym roztworze do mycia, a następnie wygeneruj tarcie i zderzenie między odpadowymi klockami (kawałkami) z tworzywa sztucznego przez mieszanie, usunięcie brudu, spłukanie, a następnie odwodnienie i wysuszenie.

3.Mechanizowane czyszczenie

Zanim odpadowy plastik dostanie się do sprzętu czyszczącego, jest kruszony w suchym lub mokrym urządzeniu do kruszenia. Po wysuszeniu jest wdmuchiwany do kosza. Następnie odpadowy plastik jest kruszony przez podajnik ślimakowy, aby ustawić proces granulacji odpadowego plastiku i ma znaczenie. Wejdź do zbiornika czyszczącego. Dwa przeciwnie obracające się wałki łopatkowe powoli transportują materiał przez zbiornik myjący, tworząc wir, który spłukuje się brud na plastiku. Brud osiada na dnie zbiornika i jest usuwany w regularnych odstępach czasu. Oczyszczone odpady unoszą się i są usuwane przez przenośnik ślimakowy. Większość wody została usunięta. Czy znasz proces i sprawy wymagające uwaga na granulację odpadów tworzyw sztucznych do kruszenia materiałów z wkładem ślimakowym? Wprowadzić do systemu suszenia. System suszenia składa się z suszarki obrotowej i suszarki na gorące powietrze. Wilgotność resztkowa z systemu suszenia stanowi 1% ~ 2%. Oczyszczone materiał jest wysyłany do kosza magazynowego, a następnie wysyłany do granulatora do wytłaczania w celu wytworzenia granulki.

Po trzecie, proces granulacji wytłaczanego tworzywa sztucznego

Odpady tworzyw sztucznych w działaniu z nową żywicą są różne, ponieważ doświadczają procesu kształtowania się historii ciepła i ścinania oraz doświadczają procesu wykorzystywania ciepła, tlenu, światła, klimatu i różnych mediów, w wyniku czego właściwości mechaniczne materiałów pochodzących z recyklingu, w tym wytrzymałość na rozciąganie i udarność w porównaniu z oryginalną żywicą, pęknięcia spowodowane zmianą struktury powierzchni, jakość wyglądu oraz proces technologiczny granulowania odpadów z tworzyw sztucznych i sprawy wymagające uwagi, wiesz? Także znacznie gorszy niż wcześniej, kolor włosy są żółte, krople przeźroczystości różnią się. Właściwości różnych materiałów różnią się. Odmiana poliolefiny jest stosunkowo niewielka. Czy znasz proces granulacji względnych odpadów cząsteczkowych z tworzyw sztucznych i kwestie wymagające uwagi ze względu na przetwarzanie, zwłaszcza przetwarzanie wielokrotne? Zmniejszenie można zrekompensować reakcja sieciowania, dzięki czemu właściwości przetwarzania mogą być utrzymywane na stałym poziomie do pewnego stopnia Kopolimer ene jest inny, za każdym razem po obróbce zmniejsza się wytrzymałość na rozciąganie. Po około czterech procesach redukcja wytrzymałości jest bardzo poważna. Ponadto skuteczność modyfikatora udarności fazy gumowej została zmniejszona z powodu sieciowania. Chociaż jest to polistyren wysokoudarowy, jego udarność nie jest lepsza niż polistyren ogólnego zastosowania.

Właściwości odpadowych tworzyw sztucznych można poprawić przez zmieszanie nowych materiałów lub dodanie określonych stabilizatorów i dodatków, takich jak przeciwutleniacz i stabilizator ciepła, które mogą zmniejszyć niekorzystne działanie ciepła i tlenu podczas procesu granulowania odpadów tworzyw sztucznych. można również odpowiednio dodać kompatybilizator, taki jak zmieszane odpady odpadowe z polietylenu i polipropylenu EP DM lub EV A. W odpadowym recyklingu tworzyw sztucznych granulat można również wypełnić zmodyfikowany, na przykład folię odpadową PP jednocześnie, aby dodać 10% ~ 35% materiał wypełniający, 3% ~ 6% smaru, 2% ~ 4% barwnej przedmieszki. Materiał regenerowany przygotowany z wypełniaczem CaC O 3 jest stosowany w produktach wtryskowych, które mogą skutecznie skrócić cykl formowania, poprawić sztywność produkty, zwiększają temperaturę deformacji termicznej i zmniejszają skurcz.

Smar poprawia płynność stopu. W recyklingu niektórych tworzyw konstrukcyjnych można również przeprowadzać proces napełniania i granulowania odpadów tworzyw sztucznych, a wiesz o sprawach wymagających uwagi. Mocny i stopowy. W przypadku niektórych materiałów, które łatwo wchłaniają wilgoć, takich jak PA, PET itp., Woda spowoduje degradację procesu, powodując względny proces granulacji plastikowych odpadów cząsteczkowych i sprawy wymagające uwagi. Zmniejszyć, obniżyć lepkość stopu, zmniejszyć właściwości fizyczne. Czy wiesz, że wodę z odpadowych tworzyw sztucznych należy usunąć i całkowicie wysuszyć przed przetwarzaniem, aby zapewnić jakość procesu granulacji odpadów tworzyw sztucznych z materiałów pochodzących z recyklingu i spraw wymagających uwagi ?.